Українська Будівельна Асоціація прийняла участь у розробці законопроекту(щодо антикризових заходів у будівельній галузі)

11 листопада 2008 року Комітетом ВРУ з питань фінансів і банківської діяльності подано до Верховної Ради України проект Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (№ 3354).

Цей законопроект сформовано з частини проекту Закону України «Про першочергові антикризові заходи у будівельній галузі та житловому будівництві», який розроблено 9 листопада 2008 року, і в розробці якого приймали участь представники Української Будівельної Асоціації (УБА).

Одні з найважливіших запропонованих УБА норм, що увійшли до законопроекту №3354, є:

— відсутність пайової участі замовника (в проекті 3354 викладено так: виключити статтю 27-1 ЗУ «Про планування і забудову територій» — пайова участь (внесок) замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту).

— вимога іноземним компаніям залучати до виконання будівельно-монтажних робіт не менш як 90 відсотків громадян та юридичних осіб України, а також використання не менш як 50 відсотків вітчизняних виробів та матеріалів, зокрема будівельних конструкцій” (в проекті 3354 викладено так: доповнити статтю 29 після частини третьої новою частиною такого змісту: “Для отримання дозволу на виконання будівельних робіт іноземні юридичні особи подають крім документів, передбачених частиною третьою цієї статті, документ, що підтверджує факт залучення громадян та юридичних осіб України до виконання будівельно-монтажних робіт обсягом не менш як 90 відсотків їх загального обсягу, а також використання не менш як 50 відсотків вітчизняних виробів та матеріалів, зокрема будівельних конструкцій.”).

Довідка: 09.11.2008 року на засіданні Міністерства регіонального розвитку та будівництва України за участю профільного Комітету ВРУ та представників УБА розроблено проект Закону України «Про першочергові антикризові заходи у будівельній галузі та житловому будівництві».

10.11.2008 року даний законопроект представлено Прем`єр-міністру України. Запропоновані зміни Прем`єр-міністром було погоджено частково та запропоновано розробити новий законопроект, яким можливо буде максимально спростити дозвільні процедури. Результатом цього рішення став розроблений новий проект Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (№ 3354).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *